Sorra jönnek a bejelentések, hogy vízhiánnyal küzdenek az egyes települések, korlátozásokat kell bevezetni és szélsőséges esetben akár már az ivóvíz ellátás sem biztosított. Milyen a magyar vízellátási infrastruktúra? Hol számíthat a lakosság hasonló problémákra?
A portolfio.hu riportjában ezeket a kérdéseket járták körbe, a Magyar Víziközmű Szövetség segítségével.
A cikkben Nagy Edit főtitkár kiemelte: "A vízműves munkatársak szakértelme, és elkötelezett munkavégzése az egyik alapköve annak, hogy ma Magyarországon mindenhol megoldott a biztonságos ivóvízellátás valamint a keletkező szennyvizek összegyűjtésre és megtisztításra kerülnek. Az ágazatban dolgozó 20 000 munkatárs – akiket joggal nevezhetünk láthatatlan hősöknek – az év minden napjának 24 órájában a fogyasztók szolgálatában állnak és néha olyan nehéz és embert próbáló körülmények között dolgoznak, amelyet sokan nem is gondolnának. Köszönjük a szolgáltatásban dolgozó minden munkatársnak az elhivatottságát és elvégzett munkáját."
A teljes cikk ide kattintva olvasható el: www.portfolio.hu
Mi magunk is sokat tehetünk a környezetben azért, hogy a klímaváltozás hatásait mérsékeljük.
Hogyan takarékoskodhatunk a vízzel?
fürdés helyett zuhanyozzunk!
mosogatáskor, fogmosáskor, borotválkozáskor és kézmosáskor ne folyassuk a vizet feleslegesen
használjunk kettős öblítéső WC tartályokat
csak telepakolt mosógépet és mosogatógépet indítsunk, lehetőség szerint takarékos beállításokkal
gyűjtsük az esővizet, és azt használjuk locsolásra
A klímaváltozással kapcsolatosan további információkat találsz a KEHOP-2.1.7-19-2019-00023 azonosítószámú, "A klímaváltozás hatásai és a víziközmű-szolgáltatás jövőjére: országos szemléletformálási akció" elnevezésű pályázat aloldalán.